22.aprīlī, 10., 12., 17.jūnijā
plkst. 9.30 – 13.30
Cena: 280 € + PVN
Pasniedzēja: Ieva Kustova, CEO, Futurcene SIA valdes priekšsēdētāja, partnere.
Ilgtspējas ziņojumu sagatavošanā ir specializējusies kopš 2016.gada, sagatavojusi VAS “Latvijas dzelzceļš” ilgtspējas pārskatus un piedalījusies to auditēšanas procesā no uzņēmuma puses. Ieva Kustova ir konsultējusi citas kapitālsabiedrības jauno ESRS standartu ieviešanā.
Ieguvusi maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā (MBA) un tiesību zinātnē, Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta sertifikātu korporatīvās pārvaldības jomā, Eiropas Biznesa skolas sertifikātu ilgtspējas vadības jomā, šobrīd studē Rīgas Tehniskajā universitātē doktorantūras studijās, specializējoties ilgtspējīgas infrastruktūras attīstības jautājumos.
Vebinārs notiks Zoom platformā.
PROGRAMMA
Jau sākot no 2024. gada, saskaņā ar patlaban spēkā esošo Eiropas Savienības un Latvijas nacionālo regulējumu pakāpeniski lielākiem uzņēmumiem, kā arī tiem, kas piesaistījuši finansējumu kapitāla tirgū, kļūst saistošas ilgtspējas ziņošanas prasības. Kaut arī Eiropas Savienības institūcijās patlaban uzsākta diskusija par iespējamām izmaiņām šajās prasībās un to iespējamu vienkāršošanu, ziņošanas pamatprincipi tiek saglabāti, turklāt neatkarīgi no ziņošanas pienākuma pieaug finanšu sektora prasības tā klientiem. Komercbankas arvien vairāk uzmanības plāno pievērst savu klientu ilgtspējas risku izvērtēšanai un integrēšanai kredītriska vērtējumā, analizēt uzņēmumu siltumnīcefekta gāzu emisiju datus un salīdzināt tos nozaru griezumā, kā arī izvērtēt un ņemt vērā to, vai uzņēmumiem ir izstrādāti pārkārtošanās plāni virzībai uz ilgtspējīgāku darbību. Līdz ar to uz ilgtspējas jautājumiem ir jāskatās plašāk – ne tikai no informācijas atklātības, bet arī finansējuma piesaistes un investīciju viedokļa.
Šis kurss būs piemērots tiem, kuri vēl tikai gatavojas pirmo soļu speršanai ilgtspējas ziņošanā vai arī saprot, ka prasības uz viņu uzņēmumu tieši vai netieši attieksies tuvākajos gados. Aicinām uzzināt par ilgtspējas pamatprincipiem, to ieviešanas un ziņošanas būtību, prasībām, sagatavošanās soļiem, kā arī to, kā gadījumā, ja uz jums attiecas arī ilgtspējas ziņojuma pārbaude jeb, vienkāršoti sakot, audits, – kā tam sekmīgi sagatavoties. Kurss ir piemērots uzņēmumu ilgtspējas, finanšu, procesu pārvaldības un citiem ekspertiem, kā arī uzņēmumu vadītājiem, kuri vēlas izprast ilgtspējas prasību nozīmi, saturu un pielietojumu praksē un veidu, kā par šiem jautājumiem komunicēt ar dažādām ieinteresētajām pusēm.
Saturs:
- Ievads ilgtspējas ziņošanā:
- Ilgtspējīgas attīstības izaicinājumi un to sasaiste ar ilgtspējas ziņošanu
- Biežāk izmantotie ilgtspējas ziņošanas ietvari, to būtība, priekšrocības un trūkumi (CSRD direktīva nav vienīgais formāts – ir vēl vesela rinda citu, ko ieskicēšu, bet, protams, lielākais uzsvars tālāk uz CSRD, jo tas ir mūsu reģionam aktuālākais formāts)
- Korporatīvās ilgtspējas ziņu sniegšanas direktīva un tās attiecināmība uz uzņēmumiem Latvijā un Eiropā
- Būtiskākās ilgtspējas ziņojuma komponentes un kvalitātes kritēriji
- Sagatavošanās ilgtspējas ziņošanas uzsākšanai:
- Būtiskākie mājasdarbi pirms pirmā ilgtspējas ziņojuma izveides
- Būtisko ilgtspējas jomu izvērtējums (dubultā būtiskuma metodoloģija)
- Ieinteresēto pušu iesaistes loma un iespējamie veidi
- Esošās situācijas novērtējums un trūkumu identificēšana (procesi, dokumentācija, dati)
- Eiropas ilgtspējas ziņošanas standarti:
- Vides standarti un tajos aptvertās prasības
- Sociālie standarti un tajos aptvertās prasības
- Pārvaldības standarti un tajos aptvertās prasības
- Standartu turpmākās attīstības perspektīvas
- Specifiska ziņojumos iekļaujamā informācija. Ziņojuma pārbaude (audits):
- ES Taksonomijas regula un uz to balstītais ziņojums
- Klimata risku izvērtējums
- Pārejas plāni klimata un bioloģiskās daudzveidības jomā
- Sekmīga ziņojuma pārbaudes (audita) nodrošināšana